0
تعداد محصولات انتخابی : 0 محصول جمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
آموزش و راهنمایی کامل شما برای استفاده از کنترل از راه دور کولر های گازی Idriss belali 21 / تیر /1399
آموزش و راهنمایی کامل شما برای استفاده از کنترل از راه دور کولر های گازی

 

 با پیشرفت چشمگیر فناوری های تهویه هوا ممکن است که در نحوه کار با کنترل و تنظیمات آن با سردرگمی مواجه شوید. مگر بسیار خاص باشید، یا کتابچه راهنما را خوانده باشید. احتمالا شما فقط از حالت های گرمایش و سرمایش تهویه مطبوع خود آگاه باشید و از کار کردن با کنترل و کاربرد دکمه ها و گزینه های موجود آشنایی زیادی نداشته باشید. ما در اینجا نحوه استفاده از کنترل از راه دور کولر گازی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد و شما را با مفاهیم و عملکرد گزینه ها آشنا خواهیم کرد.
شرکت های تولید کننده کولر گازی بسیار زیادی وجود دارند که کنترل های متنوعی را برای مدل های مختلف طراحی می کنند. ولی با توجه به این همه تنوع، باز کارکرد دکمه های همه آنها شبیه به هم هستند و از علایم مشابهی استفاده می کنند که با خواندن مقاله آموزشی ما به راحتی می توانید از دکمه ها و ویژگی های کنترل خود با هر برند و مدلی به راحتی استفاده کنید.

1) دکمه روشن و خاموش کردن (ON/OFF)
با فشردن این دکمه، کولر گازی با توجه با آخرین تنظیمات اعمال شده قبل از خاموشی، روشن می شود و با همان تنظیمات شروع به کار می کند. با زدن مجدد این دکمه دستگاه دوباره خاموش می شود.


2) دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Mode)
با فشار دادن این دکمه حالت های مختلف کارکرد کولر را تعویض می کنید. معمولا، در درجه اول پنج حالت اصلی را مشاهده می کنید:  حالت های خودکار، خنک کننده، خشک، پنکه و گرم 


Fan: در این حالت موتور کولر خاموش می شود و تنها فن داخلی روشن شده و با سرعت چرخش تعیین شده توسط شما همانند
یک پنکه هوای اتاق را جا به جا می کند و بیشتر برای زمان هایی که دمای هوا نسبتا مناسب است و فقط نیاز دارید
که هوا ی اتاق جا به جا شود مناسب است.

 


Cool: این دکمه برای زمان هایی که هوا گرم است مناسب است. با زدن این دکمه موتور روشن می شود و با توان بالا به خنک کردن محیط شما می پردازد.

در این حالت رطوبت هوا تا حدود زیادی حفظ می شود و خنکی هوای اتاق بسته به دمای تعیین شده از طرف شما تنظیم خواهد شد.

از هوای خنک کمال لذت را ببرید ولی مواظب جیب تان باشید. در این حالت مصرف انرژی بالا خواهد رفت.

 


 Heat: این دکمه برای فصول سرما مناسب است، با زدن این دکمه کولر شروع به تولید هوای گرم و پخش کردن آن می شود  
و در مدت کوتاهی هوای اتاق را به درجه حرارت تعیین شده توسط شما می رساند.
(قابل توجه عزیزان این گزینه در کولرهای تک کاره که فقط که قابلیت خنک کنندگی دارند وجود ندارد.)

 


Auto: دکمه حالت خودکار که از نامش نیز پیداست به طور خودکار دمای اتاق شما را تنظیم خواهد. این گزینه برای دستیابی به درجه حرارت مشخص و حفظ آن،
به طور خودکار سرعت کمپرسور و فن را تنظیم می کند. پس از رسیدن به دمای مطلوب، کمپرسور خاموش می شود و سرعت فن تنظیم می شود.
پس از تغییر دما دوباره کمپرسور روشن می شود و فن به گونه ای تنظیم می شود که بلافاصله دمای دلخواه به دست می آید.
گاهی اوقات حتی با رسیدن به دمای مطلوب فن نیز خاموش می شود و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

 


Dry: این گزینه برای مناطق با رطوبت بالا مناسب است، هنگامی که یک روز به خصوص که مرطوب است، اما خیلی گرم نیست،
این حالت مناسب، برای شماست.با زدن این دکمه کمپرسور در حالت فعالیت کم شروع به کار می کند و فن به طور مداوم و با حداقل سرعت کار می کند در مدت زمان کوتاهی رطوبت اضافی اتاق را از بین می برد. زمان کار کمپرسور به گونه ای تنظیم شده است که وقتی سنسور رطوبت سنج وجود رطوبت کم را حس کند، کمپرسور خاموش می شود و رطوبت گیری متوقف می شود.


3) دکمه های تنظیم دما اتاق (Temp)
دکمه های تنظیم دما که از نامشان پیداست برای تنظیم دما کاربرد دارند. این دکمه ها معمولا به صورت افقی و چپ و راست بر روی کنترل قرار دارند که روی آنها علامت – و + قرار گرفته است. در بعضی مدل ها ممکن است با فلش های بالا و پایین عمل تنظیم دما صورت بگیرد که در هر دو حالت کارکرد یکی هست. با زدن دکمه – میزان دما را پایین می آورید و با دکمه + دما را بالاتر می برید. شما می توانید بین پایین ترین دما و بالاترین دمای تعریف شده در کولر گازی به تنظیم دما دلخواه خود بپردازید. بهترین دمای توصیه شده متناسب برای تعادل دمای بدن انسان دمای بین 22 درجه سانتیگراد تا 25 درجه است که نه خیلی سردتان می شود نه گرم.


4) دکمه تنظیم سرعت فن
با زدن این دکمه سرعت چرخش فن داخلی تغییر می کند. شما می توانید به دلخواه خود سرعت فن را در کمترین سرعت، متوسط، زیاد یا بسیار زیاد تنظیم کنید و سرعت گردش هوا را تعیین کنید.


5) دکمه حالت سازگار با محیط زیست (Eco)
این روشی است که همه ما دوست داریم! تقریبا همه کنترل از راه دور های جدید این گزینه را دارند. این گزینه برای رسیدن به دمای مطلوب
کمترین انرژی را مصرف می کند. این کار با استفاده موثر از کمپرسور و فن انجام می شود. که مدت زمان بیشتری نسبت به حالت توربو طول می کشد
تا دما به حالت مطلوب برسد. تولید کنندگان مختلف برای تحقق این موضوع از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند.
با فعال کردن این گزینه در مصرف برق صرفه جویی بهینه ای خواهید داشت.


6) دکمه Turbo یا Jet Cool
در حالت توربو بر خلاف حالت اکو، دستیابی به دمای مطلوب در کم ترین زمان ممکن میسر می شود. در این حالت کمپرسور و فن با حداکثر توان کار می کنند.
مصرف انرژی در این حالت بسیار بالاست و استفاده از این حالت فقط برای مدت زمان کوتاهی عاقلانه خواهد بود. این گزینه برای زمان های بسیار سرد یا بسیار گرم ایده آل است.
بهتر است پس از رسیدن به دمای مطلوب این حالت را خاموش کنید.


7) دکمه حرکت دمپرها (Swing)
با زدن این دکمه پره های تعیین سمت باد به سمت بالا و پایین حرکت می کنند و هوا را بهتر به اطراف پرت می کنند. این قابلیت بسته به مدل کولر ها متفاوت است. در بعضی مدل ها فقط حالت حرکت خودکار بالا و پایین وجود دارد و در بعضی مدل ها حالت افقی، حرکت به سمت چپ و راست نیز وجود دارد.


8) دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode)
این گزینه برای تنظیم خاموش شدن خودکار مورد استفاده قرار می گیرد که به طور خودکار کولر را خاموش می کند. 


9) دکمه تنظیم ساعت داخلی (Clock)
با این گزینه می توانید ساعت داخلی کولر را مطابق با ساعت رسمی تنظیم کنید. تا با استفاده از دکمه تایمر ساعت مشخصی را برای روشن یا خاموش شدن کولر بر اساس ساعت داخلی تعیین کنید، و همچنین حالت خاموش شدن خودکار برای عملکرد صحیح به تنظیم بودن ساعت نیاز دارد.


10) دکمه فعال سازی زمانبندی خاموش و روشن شدن کولر (Timer)
به کمک این گزینه می توانید زمان بندی مشخصی را برای روشن و خاموش شدن کولر تعیین کنید تا کولر در زمان تعیین شده توسط شما اقدام به خاموش یا روشن شدن کند.


11) دکمه حالت حفاظت از انجماد (FP)
در این حالت کولر با حداقل توان کار می کند. با تنظیم دما محیط از رسیدن دما به نقطه انجماد جلوگیری می کند. در این حالت کولر کمترین انرژی را مصرف می کند. این حالت به جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات الکترونیکی حساس و لوله های آب در هنگام سرما زیاد کمک می کند. این گزینه برای گاراژها نیز ایده آل است. این گزینه ممکن در بعضی مدل ها موجود باشد.

نقد و بررسی مقاله
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha